Dywan w lofcie

Lofty dla wybrańców

Lofty – marzenie wielu (moje sprzed kilku laty, bo teraz nie wyobrażam sobie mieszkać gdzie indziej, niż w domu z ogrodem ;)…). W Polsce – dostępne dla wybrańców. Po pierwsze, jest bardzo mało inwestycji w tym stylu, po drugie, takie mieszkania są o wiele droższe niż standardowa oferta. Ale nie załamujmy się, na pewno ten rynek się jeszcze rozwinie. Ile jeszcze fabryk, magazynów, starych zakładów, elektrowni itp. czeka na lesze czasy?

  • Bulwar Staromiejski, Wrocław

Fot. Nowy Zabytek (super zestawienie, dzięki)

Dlatego przygotowałam ten wpis. Lofty są wymagające. Surowe, przestronne, często mega wysokie. Ale przez użyte materiały: cegła, beton, stal, widoczne kable i instalacje, mogą sprawiać wrażenie zimnych i nieprzyjaznych człowiekowi. Tym samym dają duże pole do popisu w zastosowaniu drewna, tkanin i oczywiście dywanów, które ocieplają wizualnie wnętrze.

Nie oszukujmy się, do loftów rzadko pasują bogate w ornamenty dywany tradycyjne. Choć tu sama muszę sobie zaprzeczyć i odesłać Was do mojego TOP5 domów gwiazd. Tam nr 2 to właśnie loft z przepięknymi i ogromnymi dywanami tradycyjnymi. Ale trzymając się postawionej wcześniej tezy ;), do loftów bardzo pasują dywany nowoczesne. a myślę tu zwłaszcza o Patchworkach i dywanach Vintage. Same w sobie, przez postarzenie, nowoczesne kolory i wzornictwo mają charakter odrobinę industrialny. Świetnie odnajdują się również Kilimy i kobierce z typowo etnicznymi motywami. Wspaniałą opcją będą Gabehhy – są proste, często jednokolorowe bądź ombre. Do tego niezwykle mięsiste i ciepłe – w sam raz, aby odizolować gołe stopy od surowego betonu wylanego żywicą.

 

Co tu więcej pisać, sami zobaczcie, jak fantastycznie mogą wyglądać lofty odziane w wełniane dywany:

 

O autorce

Fascynuję się dywanami od kilku lat. Tym tematem zaraził mnie Tomasz Poloński, prywatnie mój partner, a zawodowo właściciel Sarmatia Trading. Ich niesamowite wzornictwo, kunszt i magia oczarowały mnie totalnie. Dywany orientalne to nie tylko klasyczne wzornictwo. To również oryginalny design. Dlatego będę pokazywać różne ich odsłony. Wnętrza tradycyjne, nowoczesne, ale również inspirujące filmy i realizacje z pogranicza sztuki i designu. Zapraszam do śledzenia mojej strony i budowania wokół niej społeczności! Zuza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *