Dywany kochają rośliny

Urban Jungle

Trend na duże rośliny w domach tzw. „urban jungle” pojawił się już dwa lata temu. Jednak jak było widać m.in. na jednych z ważniejszych wnętrzarskich i designerskich targach – Salone del Mobile Milano 2016, stał się on obecnie „must have”.

Sami zobaczcie, jak prezentowane były stoiska na iSaloni. Wielkie rośliny otaczały wystawy, stanowiły elementy wystroju. Były wręcz samodzielnymi instalacjami, bowiem między kwiatami można było znaleźć liczne designerskie „niespodzianki”.

  • fot. Decorummedia

Te duże i te małe

Miejska dżungla niekiedy może być onieśmielająca rozmiarami. Zebrałam dla Was sporo pięknych inspiracji (na dole wpisu). Niemniej nie trzeba decydować się od razu na ekstremalne rozwiązania. Poniżej przedstawiam Wam krótki wypis roślin – tych dużych i tych mniejszych, którymi możemy udekorować sobie wnętrze.

Rośliny1

 

Dla właścicieli dużych i wysokich pomieszczeń: fikusy beniaminy, szelfery, palmy, bananowce, figowce.

Mniejsze rośliny – ale za to niezwykle w domu przydatne. Bowiem zwalczają smog i wytwarzają dużo tlenu, czasem również nocą: Anturium, paprocie, wężownica, Epipremnum złociste.

Dywany kochają kwiaty

Jako miłośniczka dywanów, nie mogłam pominąć również tego aspektu. Kwiaty doniczkowe przepięknie wyglądają w sąsiedztwie dywanów. Na większości kobierców są przecież wykorzystane motywy roślinne. Wprawne oko doceni taką grę skojarzeń i wzorów. Oczywiście od razu do głowy przychodzi jedno „ale”! Trzeba uważać podczas podlewania, aby woda nie podciekła pod dywan. Jednak jeśli Wam się zdarzy taka wpadka, nie panikujcie. Trzeba czym prędzej dywan osuszyć papierowymi ręcznikami. Można również go zasypać sodą oczyszczoną, która ma właściwości higroskopijne. Do wyschnięcia dywanu warto lekko go unieść, aby zachować dobrą cyrkulację powietrza.

A teraz obiecana porcja inspiracji „urban jungle”:

Zdjęcia: Anna Louise (okładka), Pinterest (wnętrza)

O autorce

Fascynuję się dywanami od kilku lat. Tym tematem zaraził mnie Tomasz Poloński, prywatnie mój partner, a zawodowo właściciel Sarmatia Trading. Ich niesamowite wzornictwo, kunszt i magia oczarowały mnie totalnie. Dywany orientalne to nie tylko klasyczne wzornictwo. To również oryginalny design. Dlatego będę pokazywać różne ich odsłony. Wnętrza tradycyjne, nowoczesne, ale również inspirujące filmy i realizacje z pogranicza sztuki i designu. Zapraszam do śledzenia mojej strony i budowania wokół niej społeczności! Zuza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *