Gwiazdy kochają dywany! TOP5

Lubicie podglądać gwiazdy z czerwonego dywanu? Ja muszę się Wam przyznać, że o ile nie interesuje mnie ich życie prywatne, o tyle chętnie oglądam wnętrza domów i mieszkań sławnych aktorów, reżyserów czy piosenkarzy. Bo gdzie indziej można szukać inspiracji jak nie wśród domów tworzonych z wielkim rozmachem.

TOP 5 domów gwiazd

Oto moje TOP 5 domów amerykańskich gwiazd, w których oprócz niezwykłej architektury, pięknych mebli, obrazów, można znaleźć jeszcze inne dzieła sztuki – dywany.

5. Dom Ellen DeGeneres i Portii de Rossi

Dom znajduje się w Beverly Hills. Został zaprojektowany przez architektów Buff & Hensman a później rozbudowany przez dekoratorkę Melindę Ritz. Na co warto zwrócić uwagę – w części koktajlowej salonu jest dziewiętnastowieczny belgijski, antyczny dywan Kirman.

  • fot. Architectural Digest

4. Dom Sheryl Crow

Po 20 latach życia w Los Angeles, Sheryl Crow była gotowa zapuścić korzenie w miejscu, w którym „czuła się normalnie”. Urządziła je „polując” na niezwykłe okazje na aukcjach internetowych. Dzięki temu nazywana jest „Królową eBay.” Jej jedyna zasada: „Ja po prostu kupuję to, co kocham”. Cudownie, że Sheryl kocha również dywany!

  • fot. Country Living

3. Dom Jenni Kayne

Projektantka mody Jenni Kayne i jej mąż, agent nieruchomości Richard Ehrlich dokonali niezwykłej transformacji starego domu rodzinnego położonego w Beverly Hills w Kalifornii. Wnętrza urządzili wykorzystując wiele klasyków designu. A swą miłość do antycznych dywanów pokazali układając kobierce nie tylko w salonie czy sypialni, ale również w łazienkach.

  • fot. Architectural Digest

2.  Loft Adama Levina

Niesamowity loft znanego artysty jest wystawiony na sprzedaż za 5.5 miliona $. Składa się z ogromnego salonu, dwóch sypialni i łazienki. Każde wnętrze urządzone jest z niezwykłą dbałością o szczegóły. A zachwycające, intensywne w kolorze dywany podkreślają poszczególne sfery apartamentu.

  • fot. ELLE Decor

1. Apartament Adama Levina

Nie wiem, czy wiecie, ale jestem muzykiem – skrzypaczką. Dlatego na numer 1 mojej listy wybrałam ten niesamowity apartament, w którym dosłownie słyszę muzykę. Co więcej w salonie zgromadzone zostały jedne z moich ulubionych mebli. Ponadto na podłodze leży perski dywan z 1920 roku a na tarasie poduszki pokryte zabytkowymi kaukaskimi materiałami. Bajka!

  • fot. Architectural Digest

 

A Wam które wnętrze najbardziej się spodobało? A może znacie inne domy gwiazd, w których królują dywany? Czekam na komentarze.

O autorce

Fascynuję się dywanami od kilku lat. Tym tematem zaraził mnie Tomasz Poloński, prywatnie mój partner, a zawodowo właściciel Sarmatia Trading. Ich niesamowite wzornictwo, kunszt i magia oczarowały mnie totalnie. Dywany orientalne to nie tylko klasyczne wzornictwo. To również oryginalny design. Dlatego będę pokazywać różne ich odsłony. Wnętrza tradycyjne, nowoczesne, ale również inspirujące filmy i realizacje z pogranicza sztuki i designu. Zapraszam do śledzenia mojej strony i budowania wokół niej społeczności! Zuza

Jeden komentarz do wpisu “Gwiazdy kochają dywany! TOP5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *