Kiedy najlepiej wybrać dywan?

Wielu architektów, z którymi miałam okazję rozmawiać przyznaje, że dobór dobrego dywanu do wnętrza, to nie jest łatwa sprawa. Zwłaszcza jeśli wybieramy spośród unikatowych, ręcznie tkanych kobierców. Dywan jest dziełem sztuki, misterium wzorów i kolorów. Dopasowanie idealnego rozmiaru, motywu, zestawienia barw, detali, w momencie kiedy wnętrze jest już praktycznie „zamknięte” może stać się nie lada wyzwaniem. Kobierce ręcznie tkane są bowiem niepowtarzalne i bezkompromisowe.

Dywan na końcu czy na początku?

Jeśli nie podchodzicie do tematu kolekcjonersko, a użytkowo. Jeśli dywan ma być ważnym elementem Waszego wnętrza, a nie tylko dodatkiem, rozważcie zmianę utartej kolejności „dywan na końcu”. Bowiem zdecydowanie łatwiej jest dobrać odcień farby na ścianę, kolor zasłon czy tapicerki fotela, aby idealnie współgrał z barwami dywanu.

Tablice koncepcyjne, szkice i rendery

Architekci bądź indywidualni Klienci, którzy planują projekt domu od podstaw, nie kierują się przypadkiem. Tworzą wnętrze w szczegółach, widząc je jeszcze w stanie surowym. Na etapie projektu tworzą specjalne tablice koncepcyjne, szkice bądź rendery (kilka przykładów poniżej), na których zestawione są poszczególne elementy wyposażenia wnętrza. Dzięki temu, wiedząc, że na podłodze w salonie, jadalni czy sypialni ma spocząć wyjątkowy dywan, uznają to za punkt wyjścia do realizacji projektu. Według mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie i do tego Was namawiam!

 

Fot. Pinterest

O autorce

Fascynuję się dywanami od kilku lat. Tym tematem zaraził mnie Tomasz Poloński, prywatnie mój partner, a zawodowo właściciel Sarmatia Trading. Ich niesamowite wzornictwo, kunszt i magia oczarowały mnie totalnie. Dywany orientalne to nie tylko klasyczne wzornictwo. To również oryginalny design. Dlatego będę pokazywać różne ich odsłony. Wnętrza tradycyjne, nowoczesne, ale również inspirujące filmy i realizacje z pogranicza sztuki i designu. Zapraszam do śledzenia mojej strony i budowania wokół niej społeczności! Zuza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *