Urządzamy pokój dla dziecka

Równo rok temu napisałam ten tekst dla zaprzyjaźnionej firmy. Dziś, z okazji Dnia Dziecka, wrzucam go tutaj, w lekko zmienionej formie. Opatrzony w wiele nowych zdjęć, kolekcjonowanych na Pintereście przez te 365 dni ;).

Kilka dywanowych kontrowersji

Dla wielu rodziców kilkulatków jest to temat kontrowersyjny. Bo dzieci pobrudzą, pomalują flamastrami, zaleją, wkleją plastelinę. Dywan w pokoju dziecięcym, czyli jak podejść do tematu, aby na podłogę nie kłaść najtańszych, poliestrowych a często niestety brzydkich wzorniczo dywanów? Oto kilkanaście inspiracji, które mam nadzieję, przekonają Was do zakupu pięknego, porządnego dywanu.

Pokój malucha

Dla tradycjonalistów, kochających orientalne wzory, pokoje niemowlęce w skandynawskim stylu i dla kontrastu bliżej klimatów retro.

Dla starszych dzieci

Dla kilkulatków przypadku zdecydowanie polecam dobrej jakości, gęste dywany wełniane. Jedwab, a zwłaszcza sztuczny jedwab m.in. wiskoza, bardzo źle znoszą wodę. W przypadku zalania, czy podczas domowego czyszczenia wilgotną ścierką, taki delikatny dywan może ulec nieodwracalnym zniszczeniom.

Z własnego doświadczenia – polecam również dywan jako ozdobę na ścianie. Skromniejszy dywan można położyć w miejscu zabaw, a unikalny, wysokiej jakości obrazkowy „pers” jako obraz. Oba pięknie będą współbrać ze sobą kolorystycznie i tematycznie.

 

Nowoczesność u nastolatka

Dla osób ceniących nowoczesność, prostotę, bądź obawiających się o przyszłość klasyka w zderzeniu z dziećmi zdecydowanie polecam dywany vintage (specjalnie postarzane), patchworki i kilimy.

 

Mam nadzieję, że powyższe zdjęcia zainspirowały Was i chętnie ozdobicie pokój dziecięcy unikalnymi, ręcznie robionymi dywanami. Dzieciaki na pewno pokochają swój pokój w takim wydaniu. :)

O autorce

Fascynuję się dywanami od kilku lat. Tym tematem zaraził mnie Tomasz Poloński, prywatnie mój partner, a zawodowo właściciel Sarmatia Trading. Ich niesamowite wzornictwo, kunszt i magia oczarowały mnie totalnie. Dywany orientalne to nie tylko klasyczne wzornictwo. To również oryginalny design. Dlatego będę pokazywać różne ich odsłony. Wnętrza tradycyjne, nowoczesne, ale również inspirujące filmy i realizacje z pogranicza sztuki i designu. Zapraszam do śledzenia mojej strony i budowania wokół niej społeczności! Zuza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *